Blog & news

Raport: Wymiana w kantorach – gdzie i kiedy?

2013-10-21

Raport: Wymiana w kantorach – gdzie i kiedy?

Prawie 150 mld zł każdego roku wymienianych jest w tradycyjnych kantorach. Udział w tym rynku mają zarówno kantory z małych, przygranicznych miejscowości, jak i większych miast czy stolic województw. Ceny walut różnią się ze względu na lokalizację kantoru jak i okres, w którym dokonujemy wymiany. Czy warto udać się do innego miasta aby zakupić Euro? Korzystać z kantorów rano, czy może po pracy? Gdzie i kiedy najbardziej opłaca się wymieniać waluty? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w raporcie przygotowanym przez serwis Quantor.pl

czytaj
Kurs kantorowy - alternatywa dla kursu NBP

2013-09-10

Kurs kantorowy - alternatywa dla kursu NBP

Kursy kupna i sprzedaży walut, które publikuje Narodowy Bank Polski są sprawdzonym i wiarygodnym punktem odniesienia dla mediów oraz uczestników życia gospodarczego. Wyceny NBP nie powinny być jednak traktowane jako najbardziej aktualne źródło informacji o wahaniach obserwowanych na rynku walutowym. W tej roli znacznie lepiej sprawdzają się kursy kantorowe.

czytaj
Kantor tradycyjny czy internetowy?

2013-09-03

Kantor tradycyjny czy internetowy?

Popularyzacja szybkich łączy internetowych to czynnik, który zmienił sposób świadczenia wielu usług. Wpływ powszechnej cyfryzacji jest widoczny również w przypadku polskiego rynku kantorowego. Już od trzech lat funkcjonują na nim przedsiębiorstwa wymieniające walutę w trybie on-line. Takie internetowe kantory stanowią poważną konkurencję dla swoich konwencjonalnych odpowiedników.

czytaj
Kantor, czyli walutowy skup i sklep

2013-08-26

Kantor, czyli walutowy skup i sklep

Pojawienie się kantorów było zapowiedzią szybkich przeobrażeń socjalistycznej gospodarki. Pierwsze takie instytucje w powojennej Polsce zaczęły funkcjonować już na początku 1989 roku. Ich działalność stała się możliwa dzięki zmianom prawnym, które znosiły państwowy monopol na wymianę walut.

czytaj
Quantor 2.0

2013-07-01

Quantor 2.0

Długie miesiące pracy zaowocowały odmienionym obliczem porównywarki kantorów. Z myślą o użytkownikach stworzyliśmy jeszcze lepsze narzędzie, które pomoże zaoszczędzić przy wymianie waluty, również na wakacyjne wyjazdy. Czego możecie się spodziewać w wersji 2.0?

czytaj
 

Podoba Ci się Quantor?

Uważasz, że to przydatne narzędzie?

Podziel się tym na Facebooku!

Zamknij