wybierz język:   

Blog & news

2015-08-17

Rezerwacja waluty przez Quantor

Rezerwacja waluty przez Quantor

Odkąd w zestawieniach portalu Quantor pojawił się pierwszy przycisk "Rezerwuj" rośnie zaufanie do elektronicznej rezerwacji wymiany. Codziennie kilkadziesiąt osób z największych miast Polski wyraża zainteresowanie nową funkcją.

Większość osób korzystających dziś z funkcji Rezerwacji wymiany w kantorach przez Quantor robi to intuicyjnie, zapoznając się wyłącznie z krótką instrukcją. Mamy jednak świadomość, że pozostali chcieliby najpierw nieco usłyszeć o działaniu systemu od kuchni.

Zasada działania

Ogólna zasada działania Rezerwacji Quantor przypomina telefoniczną rezerwację ceny w kantorze. Co za tym idzie jedynym dodatkowym wymaganiem nałożonym na użytkowników naszego serwisu jest potwierdzenie hasłem SMS. Dokonanie każdej rezerwacji w wybranym kantorze możliwe jest dzięki aktywności pracownika kantoru w specjalnie przygotowanym panelu. Innymi słowy, współpracujące kantory obserwują w godzinach swojego otwarcia panel zarządzania rezerwacjami w oknie przeglądarki internetowej.
Skutkiem powyższej gotowości jest aktywny, zielony przycisk Rezerwuj widoczny przy informacji o kursie zarówno w widoku zestawienia miasta, województwa jak i profilu wybranego kantoru.

Jako użytkownicy, naciskając wspomniany przycisk przenosimy się do okna rezerwacji, w którym wprowadzamy ilość waluty i akceptujemy kurs. Wymieniając większe kwoty, od początku dysponujemy również możliwością negocjacji kursu.
 
Okno rezerwacji

W następnym kroku przechodzimy krótki etap potwierdzenia analogiczny do potwierdzania przelewu bankowego. W tym celu podajemy numer telefonu komórkowego, na który automat przesyła hasło SMS. Po poprawnym przepisaniu hasła i potwierdzeniu danych rezerwacji przechodzimy do części właściwej (po pozytywnym potwierdzeniu SMS przez pewien okres czasu nie musimy tego robić ponownie). W tej samej chwili gdy klikniemy przycisk potwierdzający przesłanie zapytania, pracownik kantoru widzi komunikat i słyszy dźwięk sygnalizujący pojawienie się naszego zapytania. Jeżeli w tej chwili nie obsługuje klienta natychmiast przystępuje do udzielenia odpowiedzi na propozycję. Jeżeli pracownik jest zajęty, należy cierpliwie oczekiwać na odpowiedź około kilkunastu sekund. Najprostszy scenariusz to natychmiastowa akceptacja zapytania i utworzenie rezerwacji. Równie szybko zapytanie może zostać również odrzucone (np. z powodu braku waluty). W przypadku zaproponowania kursu lub dużej kwoty możemy spodziewać się informacji zwrotnej w postaci negocjacji kantoru. W jej ramach zaproponowane zostaną zbliżone warunki - inna kwota lub kurs - możliwe do zaakceptowania przez kantor. Wówczas jako klient kantoru (mając 90 sekund) udzielamy analogicznej odpowiedzi akceptując, odrzucając lub dalej negocjując warunki. W każdym z wymienionych przypadków widzimy stosowny, czytelny komunikat.

W kantorze

Następny etap to fizyczne pojawienie się w kantorze o czasie. Po uzgodnieniu warunków z kantorem utworzona rezerwacja ma ograniczony czas ważności od 30 do 120 minut - w zależności od placówki. Informacja o czasie ważności rezerwacji w kantorze widoczna jest za każdym razem przed wysłaniem zapytania i przypominana po uzgodnieniu warunków. Będąc w kantorze i powołując się na rezerwację w okienku należy podać imię (wprowadzone razem z hasłem SMS) i/lub fragment numeru telefonu. Na tej podstawie pracownik kantoru potwierdza rezerwację i dokonujemy wymiany.
Jeżeli spóźnimy się i przyjdziemy do kantoru po przeterminowaniu rezerwacji, pracownik kantoru ma prawo odmówić nam ustalonych warunków wymiany. Wówczas pozostanie wymiana na warunkach takich, jakie dostępne są w kantorze dla zwykłego klienta.
W ostateczności, jeśli mimo rezerwacji wcale nie pojawimy się w kantorze, musimy liczyć się z przypisaniem nam ujemnych punktów reputacji w systemie rezerwacji Quantor. Punkty skutkować mogą tym, że w przyszłości inne kantory nie zechcą udzielić nam odpowiedzi na zapytania oraz utworzyć rezerwacji.

Wkrótce kolejne informacje związane z elektroniczną rezerwacją.

Pozdrawiamy, 
zespół Quantor

Czytaj dalej

Bolączki wakacyjnej wymiany walut

2015-07-27

Bolączki wakacyjnej wymiany walut

Kolejne wakacje z Quantor już w pełni, a razem z nimi wakacyjne stresy związane z przedwyjazdowymi zakupami, dopinaniem na ostatni guzik spraw błahych lub ważniejszych, jak choćby zakup waluty. Te wakacje różnią się jednak od wszystkich poprzednich, bo pojawiła się nowa możliwość.

czytaj
Samodzielność czy przejęcie przez globalnych graczy?

2015-03-02

Samodzielność czy przejęcie przez globalnych graczy?

Wraz z wejściem w życie ustawy antyspreadowej powstał w Polsce rynek internetowej wymiany walut, który wciąż się powiększa. Każdego miesiąca kilka nowych e-kantorów dołącza do grona próbujących ugryźć kawałek coraz większego tortu. Choć rynek czeka konsolidacja, to już teraz wyróżnić można największych graczy, którzy umacniają swoje pozycje inwestując w rozwój, czy nawet otwierając się na zagranicę. Najbliższe lata rysują się w kolorowych barwach, co pokazują wskaźniki oraz wyniki finansowe największych spółek z branży. Choć wielu obawia się wejścia na rynek większego gracza, to nic w tej chwili jeszcze na to nie wskazuje.

czytaj
Liczy się wygoda

2014-10-20

Liczy się wygoda

Rynek wymiany walut w Polsce od roku 2009 uległ znacznej transformacji, dzięki wejściu w życie ustawy antyspreadowej, umożliwiającej kredytobiorcom spłacanie kredytu bezpośrednio w zaciągniętej walucie, bez ponoszenia dodatkowych opłat na rzecz banku. Z roku na rok, obroty i zyski kantorów internetowych (e-kantorów) zamykają się ze znacznym wzrostem, choć nadal wyraźnie ustępują ich tradycyjnym odpowiednikom. W 2013 roku spółka Currency One SA (w skład której wchodzą 2 największe e-kantory) zanotowała obroty w wysokości 20 mld zł, podczas gdy sumaryczne obroty rynku wymiany walut w stacjonarnych punktach, oszacowano na 150 mld zł.

czytaj

Blog & news

2016-12-20

Kantory stacjonarne nie zostaną wypchnięte

Placówki tradycyjne pozostają konkurencyjne względem internetowych.

2016-07-25

Currency reservation

Currency rate booking is finally available in english version of Quantor!

2016-04-25

Kursy on-line

Informacja o najlepszych kursach w Twoim mieście nigdy nie była tak prosta jak teraz!

 

Podoba Ci się Quantor?

Uważasz, że to przydatne narzędzie?

Podziel się tym na Facebooku!

Zamknij