Blog & news

2018-03-05

Kryptowaluty #9 - marzec 2018 r.

Kryptowaluty #9 - marzec 2018 r.

Zcash ogłasza pierwszą aktualizację, która ma wzmocnić protokół i przygotować do przyszłych aktualizacji. Koreański bank zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić międzynarodowe przekazy pieniężne za pośrednictwem kryptowaluty Ripple. Rakuten zamierza wprowadzić kryptowalutę opartą o istniejący program lojalnościowy. Bank Frick znajdujący się w księstwie Liechtensteinu uruchamia dla swoich klientów możliwość zakupu najpopularniejszych kryptowalut.

Więcej szczegółów przeczytasz w dzisiejszym artykule przygotowanym przez BtcPolska.com

Pierwsza aktualizacja oprogramowania ZCash

Cechujący się dużą prywatnością, altcoin Zcash, wyda swoją pierwszą aktualizację sieci, zwaną Overwinter.

Już w kwietniu 2018, będzie obsługiwana wersja 1.1.0 zcashd po aktualizacji oprogramowania. Pozwoli to zespołowi przeprowadzić pierwszą aktualizację podstawowego protokołu Zcash Sapling, który pojawi się we wrześniu, jak informuje raport Zcash. Programiści Zcash napisali na swoim blogu: "Celem Overwintera jest wzmocnienie protokołu dla przyszłych aktualizacji sieci, torując drogę do modernizacji sieci Zcash Sapling jeszcze w tym roku."

Oprogramowanie Overwinter ma zawierać nowe funkcje, takie jak kontrolę wersji, ochronę transakcji powtórnych w przypadku aktualizacji sieci, wygaśnięcie transakcji czy ogólne ulepszenia w zakresie przejrzystości transakcji. Aby stać się częścią aktualizacji sieci, użytkownicy muszą jedynie dokonać aktualizacji oprogramowania i nic poza tym.

Nie ma potrzeby robienia niczego poza utrzymaniem aktualności oprogramowania Zcash. Ta aktualizacja sieci nie powinna skutkować rozwidleniem Blockchainu, ani tworzeniem nowej waluty - wyjaśniają programiści.

Zcash, który powstał 28. października, pozwala ludziom na dokonywanie anonimowych transakcji za pomocą metody kryptograficznej o nazwie ZK-SNARK.

Technologia Ripple coraz bardziej pożądana

Woori Bank z Korei Południowej, planuje wprowadzić skomercjalizowane międzynarodowe przekazy pieniężne jeszcze w tym roku w oparciu o Ripple, jak informuje lokalny kanał ChosunBiz w piątek, 2. marca.

Na podstawie pozytywnej transakcji testowej przeprowadzonej przez Departament Strategii Cyfrowej, po wstępnych testach przeprowadzonych w styczniu, bank zamierza wprowadzić technologię Ripple do swoich ogólnoświatowych przekazów pieniężnych.

W ramach japońskiego programu, cały program dzieje się z udziałem Ripple i SBI Group, z 37. innymi instytucjami uczestniczącymi w teście. Wśród nich, zdecydowana większość to banki japońskie. Na pokładzie znalazł się również drugi największy bank Korei Południowej, Shinhan.

Kolejny miesiąc z sukcesem spotkał Ripple. Firma ogłosiła niespełna miesiąc temu, że Western Union stara się również wykorzystać tę technologię, aby zmniejszyć koszty związane z transferem transgranicznym oraz skrócić czas.

Japoński gigant Rakuten wprowadzi własną kryptowalutę

Rakuten, największa japońska firma handlowa, której kapitalizacja rynkowa przekracza 12,5 mld dolarów, zamierza wprowadzić własną kryptowalutę o nazwie Rakuten Coin. Będzie ona oparta na technologii Blockchain i istniejącym programie lojalnościowym Rakuten Super Points.

Zasadniczo naszą koncepcją jest odtworzenie sieci sprzedawców detalicznych i handlowców. Nie chcemy odłączać ich od klientów, ale funkcjonować jako katalizator. Taka jest nasza filozofia, jak wzmacniać społeczeństwo, a nie tylko zapewniać większą wygodę.

- Czytamy w ogłoszeniu utworzonym przez prezesa Rakuten i założyciela, Hiroshi Mikitaniego, podczas przemówienia na Mobile World Congress w Barcelonie, 27. lutego br.

Mikitani opisał nowo ogłoszony zasób jako „walutę bez granic”, podkreślając wizję Rakuten, odróżniającą się od swoich rywali w handlu detalicznym, takich jak Amazon, Alibaba czy eBay.

Program lojalnościowy oparty na Blockchain ma zostać wdrożony, aby przyciągnąć i zaangażować klientów oraz wykorzystywać rosnące zainteresowanie walutami cyfrowymi do rekrutowania nowych członków lojalnościowych na skalę światową. Rakuten jednak nie podał żadnych szczegółów dotyczących daty uruchomienia usługi.

Potężny sklep internetowy będzie korzystać z potencjału Blockchain w globalnym handlu

JD.com, Największy chiński sklep internetowy, ogłosił pierwsze cztery uruchomienia dla Al Catapult Blockchain - programu inkubacyjnego.

Program ten wywodzi się z Pekinu i ma na celu wykorzystanie ogromnej chińskiej infrastruktury firmy w celu uzyskania nowych aplikacji opartych na technologii Blockchain i sztucznej inteligencji. Program ma iść we współpracy z innowacyjnymi startupami Blockchain, aby budować nowe firmy, a także tworzyć i testować aplikacje na światową skalę.

Wiceprezes firmy AI Platform and Research Division, Bowen Zhou, skomentował:

Cieszymy się, że możemy współpracować z jednymi z najbardziej innowacyjnych startupów na świecie, aby zbadać, w jaki sposób możemy skalować te najnowocześniejsze technologie dla przyszłości handlu detalicznego i innych branż.

Otwarcie Al Catapult oznacza rosnącą konkurencję w kwestiach zastosowania technologii Blockchain na chińskim rynku, a także partnerstwo JD ze spółkami zależnymi, takimi jak JD Finance.

W banku Liechtensteinu będzie można zakupić kryptowaluty

Bank Frick z księstwa Liechtenstein, postanowił wprowadzić dla swoich klientów możliwość zakupu kryptowalut, takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple i Ethereum. Ma również zabezpieczyć zakupy przed cyberatakami w zabezpieczonych portfelach.

Dyrektor banku, Hubert Büchel, powiedział:

Nasze usługi cieszą się dużym zainteresowaniem firm z całej Europy. Firmy wiedzą, że niezawodnie wspieramy je we wdrażaniu kryptowalut i modeli biznesowych typu Blockchain, zgodnie z obowiązującymi przepisami europejskimi. Naszym celem jest zapewnienie bankowości kryptograficznej przynajmniej poziomu jakości klasycznej bankowości.

Frick zamierza chronić zarówno własne operacje, jak i inwestycje swoich klientów. Wszystko odbywa się zgodnie z unijnym prawem oraz prawem samego Liechtensteinu. Bank dokładnie upewnia się, że będzie zabezpieczony się na wszelkie możliwe sposoby przed praniem pieniędzy oraz innymi potencjalnymi przestępstwami.

BTCPOLSKA.COM

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem BtcPolska.com zajmującym się raportami z rynku kryptowalut i inwestycjami w waluty cyfrowe.

Czytaj dalej

6 czynników tworzących kurs walutowy

2018-03-01

6 czynników tworzących kurs walutowy

Do komentarzy walutowych zaprosiliśmy finansistę-blogera Rekina Finansów, który raz w miesiącu będzie dzielił się swoimi spostrzeżeniami co do trendów w zmianie kursu walut. Analizy będą dotyczyć głównie par walutowych EUR/PLN, USD/PLN, UAH/PLN oraz EUR/PLN.
W dzisiejszym artykule Rekin Finansów dzieli się 6 kluczowymi czynnikami, które determinują zachowanie kursów par walutowych. Jak podkreśla – silna gospodarka na tle partnerów gospodarczych to w długim terminie silna waluta.

Kryptowaluty #8 - luty 2018 r.

2018-02-25

Kryptowaluty #8 - luty 2018 r.

Wenezuela uruchamia państwową kryptowalutę opartą na ropie naftowej i zapowiada uruchomienie kolejnej opartej na złocie. Władimir Putin zapowiada, że Rosja będzie promować innowacje związane z Blockchainem i uważa tę technologię za przyszłość. Instytut Fraunhofera w Dreźnie zamierza wykorzystać Blockchain w połączeniu z RFID w celu usprawnienia sektora logistyki. Amerykańskie giełdy kryptowalut w gotowości do wdrożenia aktualizacji SegWit dla Bitcoina. Firma Robinhood zamierza uruchomić giełdę bez prowizji dla kilku amerykańskich stanów. Coinbase zamierza przekazać amerykańskiej skarbówce dane 13.000 klientów dokonujących największych transakcji.

Kryptowaluty #7 - luty 2018 r.

2018-02-19

Kryptowaluty #7 - luty 2018 r.

Rząd Japonii uważnie przygląda się i zleca kontrole w nielicencjonowanych giełdach kryptowalut. Szef IMF sugeruje, że międzynarodowa regulacja walut cyfrowych jest konieczna i nieunikniona. Zwrot akcji w Korei Płd. która poważnie rozważa wprowadzenie systemu regulacji. Western Union testuje przekazy międzynarodowe z pośrednictwem Ripple. Ta sama kryptowaluta ogłosiła partnerstwo z Saudyjskim Bankiem Centralnym. Narodowy Bank Polski przyłapany na finansowaniu kampanii przeciwko kryptowalutom z wykorzystaniem hashtagu #uważajnakryptowaluty