Blog & news

2018-08-09

#31 Telewizor kopiący kryptowaluty

#31 Telewizor kopiący kryptowaluty

Niebawem ponowne otwarcie giełdy kryptowalut Coincheck, tym razem na ziemi amerykańskiej, dokąd przeniosła się z Japonii. Serwis nazw Ethereum (ENS) otrzyma nazwę domeny najwyższego poziomu. Google idzie w ślady Apple i zakazuje aplikacjom w ich sklepie kopania kryptowalut. Słynna sieć torrentów została ostatecznia kupiona przez TRON. Na rynku pojawił się pierwszy telewizor umożliwiający kopanie kryptowalut.

Więcej szczegółów znajdziesz w artykule poniżej.

Monex planuje otworzyć platformę handlową w USA

Zgodnie z doniesieniami Cointelegraph Japan, Monex Group, internetowy broker, który wykupił wiosną shackowaną japońską giełdę kryptowalut Coincheck, ma w planach uruchomienie platformy handlowej, której siedziba będzie znajdować się w Stanach Zjednoczonych.

Dane z briefingu finansowego potwierdzają plan ustanowienia TradeStation Crypto Inc. jako spółki zależnej maklerskiej firmy handlowej TradeStation, która będzie koncentrować się na kryptowalutach. Oki Matsumoto, dyrektor generalny Monex, poinformował także, że wykupiony za około 33 mld dolarów Coincheck powinien w pełni funkcjonować w przyszłym miesiącu.

Matsumoto początkowo zapowiadał otwarcie Coincheck na czerwiec, jednak opóźnienia w uzyskaniu licencji od japońskiego organu nadzoru finansowego – Financial Services Authority (FSA) skutkowały tym, że sprawa została zepchnięta na dalszy plan. Dyrektor Monex poinformował, że „zakończył już inwestycje w bezpieczeństwo cybernetyczne i kontrolę wewnętrzną”, oraz że jest pewny uzyskania licencji od FSA.

Giełda Coincheck kontynuuje swoją działalność dzięki wykupieniu przez Monex, jednak tym razem ściśle przestrzega wymogów regulacyjnych. Coincheck w wyniku styczniowego ataku hakerskiego straciła 534 mln dolarów - był to największy atak jaki do tej pory widział rynek kryptowalut.

W maju z Coincheck wycofano cztery altcoiny skupione na anonimowości, oraz zapowiedziano plany rozszerzenia działalności na rynek amerykański.

Może się wydawać, że Japonia przoduje w kryptografii, jednak pod względem decydowania o tym, co jest papierem wartościowym lub tokenem i przyciągania inwestorów instytucjonalnych, Stany Zjednoczone i Europa posuwają się naprzód.

– mówił wówczas Matsumoto.

Ethereum zawiera nową współpracę

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ethereum podpisało umowę z dostawcą kompleksowych usług domenowych Minds + Machines Group Limited (MMX), dzięki którym Ethereum Name Service (ENS) otrzyma nazwę domeny najwyższego poziomu.

Klienci Ethereum, według umowy, będą mieli wkrótce możliwość rejestrowania swoich adresów w domenie najwyższego poziomu .luxe (skrót „Let U Xchange Easily”). Rozszerzenie .luxe zostanie wprowadzone do sprzedaży w październiku.

Wszystkie domeny zarejestrowane w strefie .luxe mogą być podobno zintegrowane z Blockchainem Ethereum i wszystkimi powiązanymi usługami, takimi jak rozproszona pamięć, inteligentne kontrakty lub zdecentralizowane aplikacje (DApps). Użytkownicy będą mogli wybrać dowolną, wybraną przez siebie nazwę domeny, która będzie zawierała wszystkie funkcje identyfikacji aktywów Ethereum danej osoby.

Wiemy już z testu Ethereum w jego niezatwierdzonej przez ICANN strefie .eth, że istnieje rzeczywiste udowodnione zapotrzebowanie na identyfikatory słowne, które działają w oparciu o Blockchain […]. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z ENS, aby umożliwić tym samym rejestrującym możliwość ubiegania się o ich nazwę .luxe, jeszcze zanim Firma wprowadzi .luxe do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa pod koniec października.

– powiedział Toby Hall, dyrektor generalny MMX.

W maju zeszłego roku ENS uruchomiono w mainnecie, który za pomocą procesu aukcyjnego umożliwiał automatyczną rejestrację pozwalającą każdemu na łatwe i tanie rejestrowanie nazw kończących się na .eth. ENS zasadniczo poprzez dostarczenie czytelnych adresów był pierwszym działaniem Ethereum w kierunku masowej adaptacji kryptowalut. Umożliwia on każdej osobie stworzenie własnego adresu, takiego jak na przykład JanNowak.eth.

Google zakazuje aplikacji do miningu kryptowalut

Firma Google dołączyła do Apple w zakazie aplikacji do wydobywania kryptowalut w sklepie Play Store. Zgodnie ze sprawozdaniem Android Police, Google ujawniło zmianę swojego stanowiska w swojej najnowszej aktualizacji polityki dla developerów Google Play.

Nie zezwalamy na aplikacje, które kopią kryptowaluty na urządzeniach. Zezwalamy na aplikacje, które zdalnie zarządzają wydobywaniem kryptowalut.

– stwierdza najnowsza polityka firmy.

Restrykcje te pojawiły się w czasie, kiedy Google i Apple wspólnie wzmocniły swoje działania mające na celu ograniczenie wydobywania kryptowalut na swoich platformach. W kwietniu, po tym jak Google odkryło, że zdecydowana większość rozszerzeń do swojej przeglądarki Google Chrome służących do wydobywania kryptowalut nie spełnia zasad firmy lub jest złośliwym oprogramowaniem, zostały one zablokowane.

Wcześniej, firma Apple zaktualizowała swoje zasady dotyczące aplikacji mobilnych dla programistów iOS, w celu uniemożliwienia korzystania z aplikacji, które mogą być używane do miningu kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

TRON przejmuje platformę BitTorrent

Długo zapowiadane wykupienie BitTorrent Inc., operatora popularnego programu torrentowego uTorrent, przez TRON zostało potwierdzone w liście do społeczności przez założyciela TRON, Justin Suna.

Protokół BitTorrent został uruchomiony w 2001 roku i polega on na rozproszonym „seedowaniu” przez użytkowników udostępniających pliki, co umożliwia ich pobranie. Sun w swoim liście chwali oprogramowanie jako genezę ruchu decentralizacyjnego, protokół dziedzictwa rewolucji Blockchain.

Bittorrent jest […] pierwszym zdecentralizowanym protokołem internetowym z wielkoskalową globalną aplikacją, która nawet dzisiaj […] zachowuje swój status największego na świecie zdecentralizowanego protokołu, kiedy swojego czasu przesyłała 40% dziennego ruchu internetowego.

– powiedział.

Według niego, TRON i BitTorrent będą w pełni zintegrowane, a zespoły TRON i BitTorrent złączą się w jeden. List akcentuje ich wspólną wizję, na co wskazywała niejednokrotna wzmianka o torrentach i wyraźne odniesienie do BitTorrenta w białej księdze TRON.

Słuchy o przejęciu platformy krążą już od końca maja. Według nich założyciel TRON miał wnieść pozew przeciwko BitTorrent za rzekome naruszenie klauzuli wyłączności we wczesnych negocjacjach. Sprawa nie doszła do skutku, a niepotwierdzone szczegóły dotyczące finalizacji transakcji pojawiły się w czerwcu.

Telewizor do wydobywania Bitcoinów wchodzi na rynek

AvalonMiner Inside to pierwszy na świecie telewizor do wydobywania Bitcoinów wypuszczony na rynek przez Canaan Creative. Drugi co do wielkości producent sprzętu górniczego na świecie wprowadza w ten sposób innowację do linii produktów swoich, podaje South China Morning Post.

Telewizor jest w stanie przetwarzać 2.8 tryliona haszy na sekundę przy 100W/T. W porównaniu do najpotężniejszej platformy wydobywczej przetwarzającej 11 bilionów haszy na sekundę, ta moc wydaje się całkiem przyzwoita kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że na zwykłej platformie miningowej nie można oglądać telewizji.

Canaan podaje, że telewizor jest zasilany sztuczną inteligencją i ma kontrolę głosu. Będzie również w czasie rzeczywistym kalkulować opłacalność wydobywania Bitcoinów.

Uzyskaną cyfrową walutę można wykorzystać do kupowania treści rozrywkowych lub fizycznych prezentów za pośrednictwem platformy Canaana.

– czytamy w komunikacie.

Telewizor posiada 43 cale z rozdzielczością 4K, a jego cena nie została na ten moment jeszcze podana. Cannan planuje natomiast poszerzyć swoją bazę rynkową, tworząc więcej sprzętów AGD do wydobywania Bitcoinów.

BTCPOLSKA.COM

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem BtcPolska.com zajmującym się raportami z rynku kryptowalut i inwestycjami w waluty cyfrowe.

Czytaj dalej

Czy jest jeszcze szansa na taniego dolara?

2018-08-06

Czy jest jeszcze szansa na taniego dolara?

Amerykanie nie pozostają bierni i widać owoce stymulacji ich gospodarki. W Polsce sprawy mają się zgoła inaczej i zapowiadane są kolejne ograniczenia dla przedsiębiorców. Zapoznaj się z analizą zestawiającą te "dwa światy" przez Rekina finansów, który próbuje przewidzieć czy i kiedy kupować USD.

#29 Kryptowaluty - lipiec 2018 r.

2018-07-25

#29 Kryptowaluty - lipiec 2018 r.

Facebook angażuje kolejnych pracowników do zespołów badających potencjał rejestrów rozproszonych. Vitalik Buterin ostro krytykuje scentralizowane giełdy kryptowalutowe. Chiny wyrastają na międzynarodowego lidera do spraw standaryzacji Blockchain oraz IoT. Wzrost zainteresowania Bitcoinem przez największą na świecie grupę inwestycyjną znajduje odzwierciedlenie we wzroście wartości BTC. Duża większość ICO w 2017 r. spaliła na panewce.

#27 Kryptowaluty - lipiec 2018 r.

2018-07-09

#27 Kryptowaluty - lipiec 2018 r.

Malta wyrasta na światowego lidera pod względem przejrzystości regulacji prawnych dotyczących Blockchain i kryptowalut. Cmentarzysko projektów krypto cały czas się powiększa, a ilość "pogrzebanych" monet można liczyć w setkach. Facebook bierze poprawkę na kurs względem kryptowalut i częściowo przywraca możliwość ich reklamowania. Polacy jedną z najbardziej poinformowanych nacji znających waluty cyfrowe, podczas gdy banki kontynuują u nas politykę zamykania kont firmom związanym z krypto.