Blog & news

2013-07-01

Quantor 2.0

Quantor 2.0

Długie miesiące pracy zaowocowały odmienionym obliczem porównywarki kantorów. Z myślą o użytkownikach stworzyliśmy jeszcze lepsze narzędzie, które pomoże zaoszczędzić przy wymianie waluty, również na wakacyjne wyjazdy. Czego możecie się spodziewać w wersji 2.0?

To już ponad rok od kiedy macie możliwość porównania kursów walut w kantorach z całej Polski bez konieczności wychodzenia z domu. Niewątpliwie przydatne narzędzie jakim jest serwis Quantor po 15 miesiącach od swojego powstania prezentuje nowe, odmienione oblicze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które tak licznie przekazywały nam swoje uwagi i propozycje zmian.

Pierwszą zmianą, która rzuca się w oczy jest nowy, bardziej przejrzysty design witryny. Odświeżeniu uległa zarówno kolorystyka, układ strony, jak i samo logo porównywarki. Nowością jest tu również strona główna, która stała się punktem wyjścia prowadzącym do trzech głównych działów serwisu. Nowa wersja serwisu powinna zadowolić użytkowników urządzeń mobilnych. Z myślą o nich dostosowaliśmy witrynę, tak aby jej wykorzystywanie było wygodne zarówno na tabletach jak i mniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony.

Zwróciliśmy również uwagę na cieszące się coraz większą popularnością kantory internetowe. Jedną z większych zmian w wersji 2.0 porównywarki jest dodanie kalkulatora kosztów wymiany waluty w e-kantorach. Teraz użytkownicy mają możliwość porównania cen zarówno w tradycyjnych kantorach stacjonarnych jak i tych internetowych. Wnioski płynące z porównania mogą być interesujące.

Ostatnią zmianą wartą odwiedzenia jest dział waluty. W dziale tym użytkownicy uzyskają możliwość sprawdzenia zarówno tych aktualnych jak i historycznych kursów walut, prezentowanych na interaktywnych wykresach.

Mamy nadzieję, że nowa wersja porównywarki okaże się szczególnie przydatna w okresie wakacyjnych urlopów i wyjazdów. Niebawem zaprezentujemy również kolejne zmiany.

Czytaj dalej

Ciekawostki ze świata walut

2013-06-09

Ciekawostki ze świata walut

Pieniądze papierowe pojawiły się w Chinach oraz Europie w XVII wieku. Dziś na świecie funkcjonuje ponad sto różnych walut. Dowiedz się czego jeszcze nie wiesz o tych najbardziej popularnych.

Wyróżnienie dla porównywarki kantorów

2013-05-16

Wyróżnienie dla porównywarki kantorów

Porównywarka kantorów Quantor wyróżniona została na Festiwalu Przedsiębiorczości w kategorii produkt innowacyjny. Tytuł Lidera Innowacji przyznany z rąk społeczności akademickiej szczególnie cieszy, gdyż to właśnie podróżujący studenci stanowią jedną z najliczniejszych grup użytkowników serwisu.

Jak zaoszczędzić na wakacjach

2012-08-01

Jak zaoszczędzić na wakacjach

Wakacyjny wypoczynek z roku na rok staje się coraz droższy, dlatego powstaje coraz więcej sposobów na ograniczanie kosztów. Osoby wybierające się na urlop za granicę, mogą tego lata skorzystać z nowego pomysłu – porównywarki kantorów. Serwis internetowy Quantor to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które porównuje aktualne kursy walut z prawie 500 kantorów całego kraju.