Blog & news

2017-12-14

Rezerwacja wymiany w kantorach

Rezerwacja wymiany w kantorach

Czy podchodząc do kantoru w celu wymiany waluty czujesz niepewność czy dany kurs jest dla Ciebie opłacalny? Czy chciałbyś mieć poczucie bezpieczeństwa, że realizujesz transakcje w pewnym i zaufanym kantorze? A może po prostu chcesz wymienić po najlepszym kursie w mieście? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to oznacza, że Rezerwacja wymiany jest właśnie dla Ciebie!

Dzięki Quantor.pl z miesiąca na miesiąc rośnie zaufanie do elektronicznej rezerwacji walut w kantorach stacjonarnych. Codziennie dziesiątki osób z największych miast Polski zamawia zdalnie walutę przez nasz portal, zapewniając sobie oszczędność czasu i realizację transakcji po możliwie najkorzystniejszym kursie w wybranej lokalizacji. Zachęcamy do dowiedzenia się jak w prostych krokach można bezpiecznie zaoszczędzić dzięki Rezerwacji Quantor.

Zasada działania

Działanie Rezerwacji Quantor przypomina telefoniczną rezerwację ceny. Z tą różnicą, że zamiast telefonu, pomiędzy pracownikiem kantoru a osobą chcącą wymienić walutę jest portal Quantor zapewniający bezpieczeństwo transakcji i oszczędność czasu. Nasz portal pozwala na natychmiastową obsługę Rezerwacji przez kantor, który jest otwarty i ma włączony system. Każdy taki kantor jest oznaczony jako aktywny poprzez zielony przycisk Rezerwuj  widoczny w zestawieniu, jak i na swoim profilu.

 
Ranking kantorów

Naciskając ten przycisk przenosimy się do okna rezerwacji, w którym wprowadzamy ilość interesującej nas waluty i proponowany kurs. Wymieniając większe kwoty dysponujemy również możliwością negocjacji kursu. Wystarczy kliknąć w zielone koło z kursem i wybrać taki, który jesteśmy w stanie zaakceptować.

Okno rezerwacji

W okienku tym dostaniemy również informację o QRsach rabatowych, czyli jedynym w Polsce programie lojalnościowym, działającym w każdym mieście, niezależnie od kantoru. QRsy doliczane są do każdej transakcji rezerwacji zrealizowanej przez portal Quantor. Regularne dokonywanie rezerwacji i gromadzenie QRsów pozwoli na ich późniejszą wymianę na wartościowy rabat gotówkowy. Jest to dodatkowy i gwarantowany zysk z każdej transakcji realizowanej przez nasz portal. Wypłata rabatu może nastąpić przy dokonaniu kolejnej Rezerwacji i wybraniu opcji obniżenia wartości transakcji o kwotę rabatu.  

W następnym kroku przechodzimy krótki etap potwierdzenia swojego numeru telefonu, analogiczny do potwierdzania przelewu bankowego. W tym celu podajemy swój numer, na który automat przesyła jednorazowe hasło SMS. Podanie swojego numeru telefonu jest jedynym wymogiem realizacji transakcji, który służy jej potwierdzeniu podczas wizyty w kantorze. Po poprawnym przepisaniu hasła SMS i potwierdzeniu danych przechodzimy do części właściwej transakcji.


Okno potwierdzenia rezerwacji

W tej samej chwili gdy klikniemy przycisk potwierdzający przesłanie zapytania, pracownik kantoru otrzymuje zapytanie. Jeżeli w tej chwili nie obsługuje klienta, natychmiast przystępuje do udzielenia odpowiedzi na propozycję – ma na to maksymalnie 90 sekund. Jeżeli pracownik jest zajęty, należy cierpliwie oczekiwać na odpowiedź około kilkunastu sekund. Najprostszy scenariusz to natychmiastowa akceptacja zapytania i utworzenie rezerwacji. Równie szybko można też otrzymać odpowiedź o niedostępności waluty (np. z powodu jej braku). W przypadku dużej kwoty transakcji możemy proponować negocjację kursu z kantorem, ale możemy też spodziewać się tego samego z drugiej strony. Negocjować można zarówno wysokość kursu, jak i ilość waluty. Każda ze stron ma maksymalnie 90 sekund na akceptację, odrzucenie lub dalszą negocjację warunków wymiany. W każdym z wymienionych przypadków widzimy czytelny komunikat o decyzji drugiej strony transakcji.

W kantorze

Następny etap to fizyczne pojawienie się w kantorze o czasie, gdyż każda rezerwacja ma ograniczony czas ważności od 30 do 120 minut - w zależności od placówki. Informacja o czasie ważności rezerwacji w kantorze widoczna jest za każdym razem przed wysłaniem zapytania i przypominana po uzgodnieniu warunków.
W kantorze należy się zjawić razem z wygenerowanym kodem QR. Kod, który wyświetli się w okienku potwierdzającym warunki rezerwacji, można sfotografować swoim telefonem, wydrukować lub otworzyć na smartfonie z otrzymanego w SMSie linku. Kod jest niezbędny do sfinalizowania transakcji rezerwacji i otrzymania QRsów rabatowych.

Okno potwierdzające warunki z kodem QR

Będąc w kantorze, wystarczy odnaleźć na okienku naklejkę Quantor i przyłożyć otrzymany wcześniej kod rezerwacji. Kod zostanie automatycznie odczytany przez urządzenie w kantorze. Na tej podstawie pracownik kantoru potwierdza rezerwację i dokonuje wymiany. Tylko zeskanowanie kodu w kantorze gwarantuje naliczenie QRsów rabatowych.
Kod wygenerowany na smartfonie i naklejka na szybie kantoru, do którego należy go przyłożyć

Jeżeli spóźnimy się i przyjdziemy do kantoru po przeterminowaniu rezerwacji, pracownik kantoru ma prawo odmówić nam ustalonych warunków wymiany. Wówczas pozostanie wymiana na warunkach takich, jakie dostępne są w kantorze dla zwykłego klienta.
W ostateczności, jeśli mimo rezerwacji wcale nie pojawimy się w kantorze, przepadają nam QRsy rabatowe z tej transakcji i nie będą one doliczone do możliwości uzyskania dodatkowej bonifikaty. Poza brakiem naliczenia QRsów, użytkownik nie ponosi żadnych konsekwencji z powodu niezrealizowanej rezerwacji. Dzięki temu nasz system Rezerwacji cechuje się wysokim bezpieczeństwem i elastycznością.  


System rezerwacji dostępny jest już w największych miastach w Polsce. Zapraszamy do korzystania!

Pozdrawiamy, 
zespół Quantor

Czytaj dalej

Kryptowaluty dla początkujących

2017-11-29

Kryptowaluty dla początkujących

Rosnące kursy Bitcoina i altcoinów rozpalają wyobraźnię i przyciągają coraz więcej inwestorów na rynek kryptowalutowy. Jednocześnie techniczna strona kryptowalut: zagadnienia kryptograficzne, klucze, portfele, itp. często zniechęca osoby nie zainteresowane za bardzo technologią. Przygotowaliśmy zatem dla naszych użytkowników przystępne wprowadzenie w temat kryptowalut. W tekście opisujemy podstawy kryptografii, wyjaśniamy fenomen Bitcoina oraz piszemy jak można używać kryptowalut i gdzie można je kupić.

Kantory stacjonarne nie zostaną wypchnięte

2016-12-20

Kantory stacjonarne nie zostaną wypchnięte

Szacuje się, że kantory internetowe wymieniają ok. 35 mld złotych w ciągu roku. Dane NBP wskazują, że o kilka razy więcej pieniędzy wymieniamy w kantorach stacjonarnych, bo ok. 150 miliardów złotych. Dlatego Quantor pomaga tym drugim w zdobyciu klientów z Internetu.

Currency reservation

2016-07-25

Currency reservation

Ever since the Reserve button first appeared in Quantor rankings we have observed growing confidence in the currency exchange electronic booking. Every day dozens of people from the biggest Polish cities express their interest in this unique function. Now finally it is fully available also for english users.