Blog & news

2013-05-16

Wyróżnienie dla porównywarki kantorów

Wyróżnienie dla porównywarki kantorów

Porównywarka kantorów Quantor wyróżniona została na Festiwalu Przedsiębiorczości w kategorii produkt innowacyjny. Tytuł Lidera Innowacji przyznany z rąk społeczności akademickiej szczególnie cieszy, gdyż to właśnie podróżujący studenci stanowią jedną z najliczniejszych grup użytkowników serwisu.

W środę z rąk rektora Politechniki Wrocławskiej wręczone zostało wyróżnienie oraz statuetka Fortuny z rogiem obfitości. Współpraca ze środowiskiem akademickim jest dla serwisu bardzo ważna i przynosi obustronne korzyści.

Dane o kursach walut gromadzone przez porównywarkę wykorzystywane są do badań naukowych na uczelniach. Prowadzone są miedzy innymi projekty związane z prognozowaniem cen walut czy inwestowaniem na rynku forex.

Podróżujący studenci to natomiast bardzo liczna grupa użytkowników porównywarki kantorów. To również grupa, od której płynie najwięcej sugestii i propozycji rozbudowy serwisu. Tym bardziej cieszy nas zatem wyróżnienie porównywarki przez to środowisko.

Czytaj dalej

Jak zaoszczędzić na wakacjach

2012-08-01

Jak zaoszczędzić na wakacjach

Wakacyjny wypoczynek z roku na rok staje się coraz droższy, dlatego powstaje coraz więcej sposobów na ograniczanie kosztów. Osoby wybierające się na urlop za granicę, mogą tego lata skorzystać z nowego pomysłu – porównywarki kantorów. Serwis internetowy Quantor to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które porównuje aktualne kursy walut z prawie 500 kantorów całego kraju.