FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na tej podstronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonowania serwisu Quantor. Dowiesz się tutaj również jakie są podstawowe różnice między kantorami stacjonarnymi i internetowymi.

Czym różnią sie kursy Hurt od Detal?

Kantory zajmują się wymianą od pojedyńczych jednostek walutowych do wielu tysięcy. Niektóre kantory oferują promocyjne kursy wybranej waluty, gdy przekroczony zostanie pułap pewnej kwoty. Te ulgowe kursy noszą nazwę hurtowych.

Kantory oferują ceny hurtowe w zależności od tego czy spełniony zostanie warunek przekroczenia kwoty minimalnej. Część kantorów określa ten warunek dla poszczególnych walut (np. od 300 Euro), a niektóre ustalają go dla ogólnej wartości w złotych lub po prostu jednostek.

W zestawieniu kursów kantorów stacjonarnych prezentowane są zarówno kursy detaliczne jak i hurtowe. Po lewej stronie zestawienia, na samej jego górze dostępne są przyciski służące filtrowaniu tabeli. Zaznaczając odpowiedni typ kursów (Kurs hurtowy Hurt lub Kurs detaliczny Detal) do zestawienia dodawane lub usuwane są kursy odpowiedniego typu.

Czy kantory internetowe są lepsze od stacjonarnych?

Jeżeli pracujesz za granicą, może być dla Ciebie ważne, by wymieniona waluta trafiła bezpośrednio na Twoje konto. Jeśli z kolei posiadasz kredyt we Frankach, być może zależy Ci, aby oferowany kurs był stosunkowo niski, ale przelew został wykonany maksymalnie szybko (bo zbliża się termin spłaty raty kredytu). W obu przypadkach najdogodniejszym medium wymiany będzie kantor internetowy.

Wyjeżdżając na krótszy wyjazd zagraniczny, będziesz potrzebował gotówki pod ręką i najbardziej chciałbyś móc wymienić walutę po drodze, tracąc jak najmniej czasu. Podobnie użytkownicy nieposiadający kont walutowych, wymieniający walutę sporadycznie będą zainteresowani sprawną wymianą waluty, zamiast załatwianiem formalności w banku. W tych i podobnych przypadkach przewagę mają kantory stacjonarne.

Podsumowując, zarówno kantory internetowe jak i stacjonarne mają swoje zalety i wady. W zależności od sytuacji, jedne z nich będą bardziej praktyczne od drugich. Niezależnie od wariantu, serwis Quantor zapewni Ci szybki dostęp do informacji o najwygodniejszej dla Ciebie wymianie.

Skąd pochodzą kursy walut kantorów?

Kursy walut kantorów prezentowane w zestawieniach serwisu Quantor wprowadzane są bezpośrednio przez właścicieli (lub pracowników) tych kantorów, bądź pobierane są z oficjalnych stron internetowych kantorów.

Dzięki współpracy właścicieli kantorów z serwisem Quantor, wspólnie zapewniamy najwyższą jakość aktualności prezentowanych kursów.

Co oznacza "Brak danych" w kursach kantoru?

Serwis Quantor jest otwarty na współpracę z wszystkimi kantorami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby nawiązać kontakt z jak największą liczbą właścicieli kantorów, aby wspólnie udostępniać aktualne kursy walut kantorów.

Informacja o braku danych w zestawieniu kantorów stacjonarnych świadczy o tym, że pracownikom serwisu Quantor nie udało się jeszcze skontaktować z właścicielem kantoru w celu prezentacji kursów jego kantoru.

Warto zwrócić uwagę, że "Brak danych" odnosi się wyłącznie do danych o kursach kantoru. Pozostałe dane (teleadresowe, o godzinach otwarcia itd.) należy postrzegać jako aktualne.

Jak często aktualizowane są kursy walut?

Kursy walut aktualizowane są na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Jak tylko zaobserwujemy zmiany na oficjalnych stronach internetowych kantorów lub pracownik kantoru bezpośrednio wprowadzi kurs waluty, wówczas odnotowujemy ten fakt w zestawieniu kantorów i wizytówce kantoru.

Niektórzy właściciele kantorów uaktualniają kursy wielokrotnie w ciągu dnia, a inni raz dziennie lub raz na dwa dni. Okres czasu jaki upłynął od ostatniej aktualizacji kursu prezentowany jest w kolumnie "Aktualizacja".

Kurs waluty starszy niż 3 dni zostaje automatycznie odnotowany przez serwis Quantor jako nieaktualny i jest ukrywany.