Blog & news

2020-04-15

Odświeżony wygląd rankingu

Odświeżony wygląd rankingu

Po wieloletniej ewolucji naszych tabel rankingowych i dodawaniu kolejnych opcji, rankingom zaczęło brakować przejrzystości. Doszliśmy do wniosku, że czas najwyższy je przeprojektować. Z jednej strony naszym celem było zoptymalizowanie prezentacji informacji o kantorze i kursie, a z drugiej pozostawienie kluczowych danych, czy wręcz dodanie nowych. Staraliśmy się jednocześnie nie odbiegać od dotychczasowego układu graficznego oraz nawiązaliśmy do historycznych rozwiązań z poprzednich wersji portalu.

Nowe opcje rankingu

Dziś na Wasze ekrany oddajemy wygląd zawierający więcej wolnej przestrzeni, która pozwala skupić uwagę na tym co najistotniejeszcze podczas wymiany waluty w kantorze stacjonarnym. Na lewo od rankingu kontynuujemy rozbudowę Opcji rankingu, dodając kalkulator cenowy oraz możliwość wyboru jednostek (kupowanie waluty).

Kalkulator cenowy

Kalkulator posłuży do szybszego obliczenia i porównania końcowych kwot transakcji w poszczególnych kantorach już na wstępie. Przy wejściu na stronę jest on domyślnie wypełniany minimalną kwotą hurtowej wymiany dla wybranej waluty i lokalizacji. Zmianę kwoty (przez wpisanie na klawiaturze lub kliknięcia na przycisk lub ) zwieńczyć należy wciśnięciem nowego przycisku aktualizacji rankingu . Za każdym razem spowoduje to przeliczenie kwot transakcji dla widocznych kantorów. Wówczas ponownie weryfikowane będzie spełnianie przez nową kwotę kryteriów hurtowości w poszczególnych kantorach oraz sortowana będzie tabela.

Wybór jednostek

Dzięki wprowadzeniu kalkulatora, możliwe stało się prezentowane końcowej kwoty wymiany. Na skutek tego, zdecydowaliśmy również o umożliweniu wyboru prezentowanych jednostek: 

kupując walutę
 • opcja: złotówki (np. chcę kupić Euro o wartości 1000 PLN) - wyniki w jednostkach obcej waluty (np. otrzymasz 250 EUR)
 • opcja: jednostki obce (np. chcę kupić dokładnie 2000 USD) - wyniki w złotówkach (np. zapłacisz 7000 PLN)
sprzedając walutę
 • jedyna opcja: jednostki obce (np. chcę sprzedać dokładnie 1500 GBP) - wyniki w złotówkach (np. otrzymasz 7500 PLN).

 

Zmiana prezentacji jednostek musi również za każdym razem zakończyć się naciśnięciem przycisku aktualizacji rankingu .

Wyniki rankingu

Wyniki rankingu mogą dotyczyć najczęściej kursu detalicznego oraz promocyjnego (cały wynik wyświetlany będzie w odcieniu niebieskim). Ponadto, jeżeli w kalkulatorze zostanie wprowadzona wystarczająco wysoka kwota (różniąca się między kantorami), w niektórych przypadkach kwota wyniku będzie odzwierciadlać wówczas transakcję po korzystniejszym, hurtowym kursie.

Pojedynczy wynik rankingowy można podzielić teraz na 3 sekcje/części:

 1. lewa - dotycząca kantoru
 2. środkowa - dotycząca kursu
 3. prawa - dotycząca transakcji

Sekcja o kantorze

W tej części znajdują się najważniejsze informacje dotyczące placówki stacjonarnej:

słowna wskazówka lokalizacji kantoru
 • krótka opisowa treść np. vis-a-vis dworca
adres z odnośnikiem do profilu kantoru
 • ulica, numer budynku, numer mieszkania
 • po klknięciu przenosi na podstronę poświęconą szczegółom wybranego kantoru
aktualny stan otwarcia kantoru
 • jedna z 3 ikon: kantor otwarty , kantor zamknięty , wkrótce otwarcie/zamknięcie
 • jeśli teraz otwarty: po wskazaniu na ikonę widoczna dzisiejsza godzina zamknięcia
ostatnie transakcje w kantorze
 • jedna z 3 gwiazdek: brązowa , srebrna , złota - odpowiadające liczbie zamówień użytkowników w ostatnim czasie
opinie o kantorze
 • jedna z 3 ikon podsumowujących opinie o kantorze: większość pozytywna , większość negatywna , przycisk wystawiania opinii (gdy brak opinii)
 • po wskazaniu na ikonę: liczba opinii przeważających

Sekcja o kursie

W tej części znajdują się informacje dotyczące kursu wybranej waluty i typu transakcji:

 • kurs waluty w kantorze (z dokładnością co do minuty),
 • informacja o terminie ostatniej aktualizacji kursu
 • opcjonalnie: obowiązywanie kursu dla określonej formy płatności (np. karta płatnicza , przelew ekspresowy )

Sekcja transakcji

W tej części znajdują się elementy związane z przewidywaną transakcją w kantorze, czyli:

 • kwota (zaokrąglona do całkowitych jednostek)
 • 3-literowy skrót jednostki PLN
 • przycisk przejścia do zamówienia

W przypadku gdy wynik reprezentuje promocję, w tej części dodatkowo znajdzie się tekst promocyjny (np. Promocja).

Czytaj dalej

#II.19 Samsung S10 z krypto-portfelem

2019-03-06

#II.19 Samsung S10 z krypto-portfelem

W lutym obserwowaliśmy postępy w pracach regulacyjnych szczególnie na kontynencie europejskim i w Azji. Obserwujemy rosnące zainteresowanie walutami cyfrowymi wśród sektora publicznego oraz korporacji bankowych i technologicznych.

Rosyjskiemu parlamentowi został wyznaczony deadline dla ponownego rozpatrzenia regulacji walut cyfrowych po zbyt daleko idących uogólnieniach. W Indiach Sąd Najwyższy wciąz spiera się z rządem, dając mu 4 tygodnie na opracowanie regulacji. W stanie Ohio pierwszy raz firmy pośrednio zapłaciły podatki za pośrednictwem kryptowalut. Samsung oficjalnie potwierdził wsparcie dla portfeli krypto w swojej natywnej aplikacji. Jeden z największych amerykańskich banków potwierdza poważne zamiary wdrożenia własne waluty cyfrowej. W ponad 30 argentyńskich miejscowościach ponad 7 milionów osób będzie mogło zapłacić za transport publiczny za pomocą kryptowalut. Włoski parlament z wolna posuwa naprzód regulacje dotyczące inteligentnych kontraktów i zapisów na Blockchainie.

Bezpieczne przechowywanie krypto

2019-02-11

Bezpieczne przechowywanie krypto

Waluty cyfrowe są wyjątkowo wdzięcznym obiektem zainteresowania hakerów z uwagi na dużą płynność finansową. Atrakcyjne są również dlatego, że ich posiadacze często nie wiedzą, jak je skutecznie zabezpieczyć je przed kradzieżą i nie przestrzegają procedur bezpieczeństwa kryptowalut w sieci. Tymczasem istnieją metody, które w dużej mierze zapewniają skuteczną ochronę posiadanych coinów.

#I.19 USA: Krypto jest pieniądzem

2019-02-06

#I.19 USA: Krypto jest pieniądzem

Pierwszy stan USA uzna kryptowaluty za pieniądz jeszcze w tym kwartale. Rząd Korei Południowej pozostaje z kolei konserwatywny w kwestiach regulacji ICO. KNF wydał autoryzację "małej firmy płatniczej" pierwszej polskiej giełdzie kryptowalut, czyniąc ja tym samym legalną według obowiązującego prawa. Najważniejsze banki centralne zrzeszone w Szwajcarskiej organizacji BRM prowadzą badania nad wprowadzeniem oficjalnej waluty cyfrowej w swoich państwach. Japoński gigant, giełda Coincheck utrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w kraju kwitnącej wiśni.