Blog & news

2018-06-05

Zamawiaj wymianę nowych walut

Zamawiaj wymianę nowych walut

Wprowadziliśmy 7 nowych walut, których kursy możesz odtąd porównywać w ten sam sposób co dotychczas. Wraz z nimi odblokowaliśmy ponadto zamawianie i negocjację 2 dostępnych dotychczas walut: Forinta węgierskiego (HUF) i Kuny chorwackiej (HRK). Niebawem pojawią się kolejne waluty dostępne w systemie zamówień.

Nowe waluty w dużych miastach

Wraz z początkiem czerwca wprowadziliśmy 7 nowych walut do naszej porównywarki. Są to:

  • Hrywna ukraińska (UAH)
  • Lej rumuński (RON)
  • Lew bułgarski (BGN)
  • Rubel rosyjski (RUB)
  • Szekla izraelska (ILS)
  • Jen japoński (JPY)
  • Juan chiński (CNY)

Najwięcej kursów nowych walut można znaleźć w Warszawie (240), Krakowie (180), Łodzi (120), Poznaniu (90), Gdańsku (80) i Katowicach (70). Waluty te charakteryzują się mniejszą dynamiką zmian i w związku z tym prezentujemy kursy, które modyfikowane były dawniej i rzadziej (np. tydzień temu) w porównaniu z walutami popularnymi np. Euro. Prezentowane kursy są jednak wciąż aktualne w danym kantorze. W przypadku waluty JPY, analogicznie do HUF, kursy prezentujemy zgodnie z wykładnią NBP tj. w odniesieniu nie do 1 jednostki, a do 100 jednostek. Czyli zamiast pokazywać kurs 0,01385 zobaczysz kurs 1,385.


nowa lista walut

9 nowych walut dostępnych w rezerwacjach

Wszystkie powyższe nowe waluty wraz z dotychczas dostępnymi tylko w ramach porównywarki (HUF, HRK) dostępne są również w systemie bezpłatnej rezerwacji kursu. Za pośrednictwem zielonych przycisków „Rezerwuj”, „Negocjuj” czy „Zamów” możesz odtąd zamawiać i negocjować wymianę dla wszystkich dostępnych walut w serwisie.

W przypadku walut których kurs odnosi się do 100 jednostek (HUF, JPY) w oknie rezerwacyjnym zobaczysz dodatkowe oznaczenie, który przypomni o tym fakcie.


informacja o przeliczeniu kursu

W najbliższym czasie planujemy wprowadzać kolejne waluty. Jeśli masz sugestie jakie waluty wprowadzić w pierwszej kolejności napisz do nas na kontakt@quantor.pl lub zgłoś to przez nasz formularz kontaktowy.

Aby więcej dowiedzieć się o sposobie darmowego zamawiania bezpiecznej wymiany w kantorze przejdź do artykułu w którym dokładnie opisaliśmy jak posługiwać się tym prostym narzędziem.

Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacyjnych podróży,
zespół Quantor

Czytaj dalej

#22 Kryptowaluty - maj 2018 r.

2018-06-01

#22 Kryptowaluty - maj 2018 r.

W kontrowersyjnych warunkach Tether dokonuje emisji tokenów o łącznej wartości 250 mln dolarów. Rządy państw narażonych na sankcje (Rosja, Iran) co raz poważniej rozważają rozliczanie wymiany towarów w oparciu o kryptowaluty. Amerykański DoJ prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego wpływania na ceny Bitcoina i Ethereum. Sylwester Suszek, CEO Bitbay pisze otwarty list do Premiera RP jednocześnie przenosząc spółkę na Maltę. We Włoszech uruchomiono licytację milionowej rezydencji wspieraną przez system oparty o łańcuch bloków.

Dlaczego dolar jest taki słaby?

2018-04-03

Dlaczego dolar jest taki słaby?

Dlaczego kurs amerykańskiej waluty stopniowo obniża się w stosunku do złotówki od ponad roku? Czy gospodarka Polski jest taka mocna czy może gospodarka USA taka słaba? Czy warto kupować dolara? Odpowiedzi na te pytania poszukał dla Was Rekin Finansów.

Kryptowaluty #9 - marzec 2018 r.

2018-03-05

Kryptowaluty #9 - marzec 2018 r.

Zcash ogłasza pierwszą aktualizację, która ma wzmocnić protokół i przygotować do przyszłych aktualizacji. Koreański bank zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić międzynarodowe przekazy pieniężne za pośrednictwem kryptowaluty Ripple. Rakuten zamierza wprowadzić kryptowalutę opartą o istniejący program lojalnościowy. Bank Frick znajdujący się w księstwie Liechtensteinu uruchamia dla swoich klientów możliwość zakupu najpopularniejszych kryptowalut.

Więcej szczegółów przeczytasz w dzisiejszym artykule przygotowanym przez BtcPolska.com