Blog & news

2013-09-03

Kantor tradycyjny czy internetowy?

Popularyzacja szybkich łączy internetowych to czynnik, który zmienił sposób świadczenia wielu usług. Wpływ powszechnej cyfryzacji jest widoczny również w przypadku polskiego rynku kantorowego. Już od trzech lat funkcjonują na nim przedsiębiorstwa wymieniające walutę w trybie on-line. Takie internetowe kantory stanowią poważną konkurencję dla swoich konwencjonalnych odpowiedników.


2013-08-26

Kantor, czyli walutowy skup i sklep

Pojawienie się kantorów było zapowiedzią szybkich przeobrażeń socjalistycznej gospodarki. Pierwsze takie instytucje w powojennej Polsce zaczęły funkcjonować już na początku 1989 roku. Ich działalność stała się możliwa dzięki zmianom prawnym, które znosiły państwowy monopol na wymianę walut.


2013-07-01

Quantor 2.0

Długie miesiące pracy zaowocowały odmienionym obliczem porównywarki kantorów. Z myślą o użytkownikach stworzyliśmy jeszcze lepsze narzędzie, które pomoże zaoszczędzić przy wymianie waluty, również na wakacyjne wyjazdy. Czego możecie się spodziewać w wersji 2.0?


2013-06-09

Ciekawostki ze świata walut

Pieniądze papierowe pojawiły się w Chinach oraz Europie w XVII wieku. Dziś na świecie funkcjonuje ponad sto różnych walut. Dowiedz się czego jeszcze nie wiesz o tych najbardziej popularnych.


2013-05-16

Wyróżnienie dla porównywarki kantorów

Porównywarka kantorów Quantor wyróżniona została na Festiwalu Przedsiębiorczości w kategorii produkt innowacyjny. Tytuł Lidera Innowacji przyznany z rąk społeczności akademickiej szczególnie cieszy, gdyż to właśnie podróżujący studenci stanowią jedną z najliczniejszych grup użytkowników serwisu.


1 . . . 8 9 10 11