Blog & news

Skąd kantor czerpie walutę?

2013-12-09

Skąd kantor czerpie walutę?

Ze względu na specyfikę swojej działalności stacjonarny kantor zawsze musi posiadać pewien zasób gotówki denominowanej w różnych walutach. W przeciwnym razie klienci nie będą mogli wykonać zaplanowanych transakcji. Właściciel kantoru powinien nieustannie sprawdzać, czy wykonywane operacje kupna i sprzedaży nie powodują nadmiernego ubytku jakiejś waluty. W przypadku kłopotów ze zbilansowaniem walutowych rezerw kantor musi skorzystać z usług konkurencyjnych instytucji.

czytaj
Polska – kraj wielu kantorów

2013-11-18

Polska – kraj wielu kantorów

Polski rynek kantorowy ma bogatą tradycję, choć oficjalnie jego historia rozpoczęła się dopiero wiosną 1989 roku. W trakcie kolejnych dwóch dekad Polska szybko dogoniła kraje Europy Zachodniej pod względem liczby kantorów. Obecnie nasz kraj wyróżnia się bardzo dużą liczbą punktów wymiany walut.

czytaj
Raport: Wymiana w kantorach – gdzie i kiedy?

2013-10-21

Raport: Wymiana w kantorach – gdzie i kiedy?

Prawie 150 mld zł każdego roku wymienianych jest w tradycyjnych kantorach. Udział w tym rynku mają zarówno kantory z małych, przygranicznych miejscowości, jak i większych miast czy stolic województw. Ceny walut różnią się ze względu na lokalizację kantoru jak i okres, w którym dokonujemy wymiany. Czy warto udać się do innego miasta aby zakupić Euro? Korzystać z kantorów rano, czy może po pracy? Gdzie i kiedy najbardziej opłaca się wymieniać waluty? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w raporcie przygotowanym przez serwis Quantor.pl

czytaj
Kurs kantorowy - alternatywa dla kursu NBP

2013-09-10

Kurs kantorowy - alternatywa dla kursu NBP

Kursy kupna i sprzedaży walut, które publikuje Narodowy Bank Polski są sprawdzonym i wiarygodnym punktem odniesienia dla mediów oraz uczestników życia gospodarczego. Wyceny NBP nie powinny być jednak traktowane jako najbardziej aktualne źródło informacji o wahaniach obserwowanych na rynku walutowym. W tej roli znacznie lepiej sprawdzają się kursy kantorowe.

czytaj
Kantor tradycyjny czy internetowy?

2013-09-03

Kantor tradycyjny czy internetowy?

Popularyzacja szybkich łączy internetowych to czynnik, który zmienił sposób świadczenia wielu usług. Wpływ powszechnej cyfryzacji jest widoczny również w przypadku polskiego rynku kantorowego. Już od trzech lat funkcjonują na nim przedsiębiorstwa wymieniające walutę w trybie on-line. Takie internetowe kantory stanowią poważną konkurencję dla swoich konwencjonalnych odpowiedników.

czytaj
 

Podoba Ci się Quantor?

Uważasz, że to przydatne narzędzie?

Podziel się tym na Facebooku!

Zamknij